0

پادکست نباید هایی در رابطه با فسخ قرارداد

در این پادکست به بیان نباید هایی در رابطه با فسخ قرارداد میپردازیم. شما یمتوانید این پادکست رو به صورت آنلاین گوش دهید یا آن را دانلود کنید.

 

 

دانلود رایگان پادکست نباید هایی در رابطه با فسخ قرارداد
نوع فایل : mp3
حجم : 4.81 MB
پسورد : ندارد
دریافت

 

نباید هایی در رابطه با فسخ قرارداد

اصولاً وقتی تصمیم به فسخ قرارداد و قطع همکاری گرفته می شود، هنوز رابطه طرفین آنچنان بغرنج نشده است. پس نباید تصمیم احساسی گرفت و بدون فکر عکس العمل نشان داد. از نظر قانونگذار مرجع تایید و تشخیص فسخ دادگاه است پس ما نمی توانیم به محض انجام نشدن یکی از بندهای قرارداد خودمان به اختیار خودمان آن قرارداد را فسخ کنیم این کار صحیح نیست.

اگر تصمیم بر این است که قرارداد بابت بدقولی وعدم انجام تعهد طرف مقابل فسخ شود، در صورتی که شرط فسخ پیش بینی شده باید سریعاً از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضایی، یک اظهارنامه قانونی برای طرف مقابل ارسال کنیم. و به طرف مقابل گوشزد کنیم که شما طبق قرارداد متعهد شده بودید که یکسری کارها را انجام بدهید ولی انجام ندادید و به همین علت من تمایل خودم را برای فسخ اعلام می کنم و می خواهم در فلان روز و فلان ساعت جلسه برگزار بشود و قرارداد فسخ گردد.
حالت بعد این است که باید از نظر حقوقی تامین دلیل انجام دهیم یعنی از طریق کارشناسان دادگستری اثبات کنیم که قرارداد در مرحله خاصی متوقف شده بود
مثلاً در قرارداد مشارکت در ساخت اگر یکی از طرفین یک جای کار متوقف شود و دیگر ادامه ندهد، طرف دیگر می‌تواند از کارشناس رسمی دادگستری در زمینه عمران درخواست کند که بیاید و پروژه را بررسی کند و مرحله ی انجام کار و چگونگی کار انجام شده را مشخص کند و نظر خود را بنویسد. این مراحل را اصطلاحا تامین دلیل می گویند و آن نظری که کارشناس می‌نویسد در محکمه قابل استناد است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *